Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Bieg Kryptonim Szare Szeregi w Lesie Winiarskim. Trwają zapisy!

Bieg Kryptonim Szare Szeregi w Lesie Winiarskim. Trwają zapisy!

26 września o godzinie 8:00 w Lesie Winiarskim odbędzie się bieg dla dorosłych i młodzieży w ramach projektu Kryptonim Szare Szeregi”.

Organizując to wydarzenie chcemy przypomnieć i przybliżyć dzieciom i dorosłym heroiczne poświęcenie „Młodych Bohaterów”. Poprzez wydarzenie sportowe pragniemy upamiętnić postaci i wydarzenia , które miały istotne znaczenie dla polskiej tożsamości. Pamięć o tych, którzy mieli odwagę, by pokazać swoją niezłomność. Młodzi Bohaterowie – harcerze Szarych Szeregów wykazali się wyjątkowo patriotyczną postawą za którą wielokrotnie zapłacili najwyższą cenę. Przed, po i w trakcie wydarzenia przybliżymy historię i postaci Szarych Szeregów.

Bieg Kryptonim Szare Szeregi - Kalisz, UL .GAJOWA 1, NADLEŚNICTWO KALISZ

- start 26.09.2021 godz. 8:00

- zakończenie godz. 15:00

Start zapisów : 26.08.2021 

Bogaty pakiet startowy

Dystans:

1939 m - bieg POKOLENIOWY do przebycia zarówno przez biegaczy, chodziarzy jak i na wózku (rok rozpoczęcia działalności Szarych Szeregów), bez limitu wieku

9390 m - bieg GŁÓWNY ( na pętlach lub jednej trasie), od 16 roku życia

opłata startowa 39 zł