Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Wręczenie czeków

Wręczenie czeków

W dniu 17 sierpnia 2021 r. w siedzibie Nadleśnictwa Kalisz odbyło się uroczyste wręczenie czeków związanych z przekazaniem przez Nadleśnictwo Kalisz środków pieniężnych na cele społecznie użyteczne. Na uroczystość zaproszeni byli przedstawiciele trzech instytucji. Ostatecznie uczestniczyli w niej: Stanisław Zalejski, sekretarz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Kaliszu oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżówki-Młynisko.

 

tekst: Joanna Zalejska-Niczyporuk