Wydawca treści
Położenie lasów Nadleśnictwa Kalisz
Grunty Nadleśnictwa Kalisz położone są w województwie wielkopolskim na terenie powiatu kaliskiego i wchodzących w jego skład 11 gmin: Blizanów, Brzeziny, Ceków Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Szczytniki, Żelazków i Miasto Kalisz.
Nadleśnictwo Kalisz podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Siedziba Nadleśnictwa znajduje się w oddziale 216f, w miejscowości Szałe.
Przynależność do krainy, dzielnicy przyrodniczo-leśnej i mezoregionów.
Pod względem regionalizacji przyrodniczo-leśnej (Trampler i inni 1990) opartej na właściwościach ekologiczno-fizjograficznych warunkujących potencjalne możliwości rozwoju lasów i ich wielorakich funkcji Nadleśnictwo Kalisz położone jest na terenie następujących jednostek:
- Kraina Wielkopolsko-Pomorska (III),
Dzielnica Niziny Wielkopolsko-Kujawskiej (III.7),
Mezoregion Doliny Konińskiej (III.7.d) - leśnictwo Kazala, część leśnictwa Orla Góra,
Dzielnica Krotoszyńska (III.8) - części leśnictw Orla Góra, Morawin i Winiary,
Dzielnica Kotliny Żmigrodzko-Grabowskiej (III.9) - leśnictwa Zajączki, Wróbel, Brzeziny, Wilcze Ługi, południowo-zachodnia część leśnictwa Winiary,
- Kraina Mazowiecko-Podlaska (IV),
Dzielnica Równiny Warszawsko-Kutnowskiej (IV.3.)
Mezoregion Wysoczyzny Kłodawsko-Tureckiej (IV.3.a) - większość leśnictwa Morawin, środkowa część leśnictwa Winiary.
Położenie geograficzne
Nadleśnictwo Kalisz geograficznie położone jest między 18°03'39'' a 18°24'03'' długości geograficznej wschodniej oraz 51°32'16'' a 51°58'45'' szerokości geograficznej północnej.
Położenie Nadleśnictwa Kalisz według podziału Polski na regiony fizycznogeograficzne w układzie dziesiętnym (Kondracki, 2000) przedstawia się następująco:
- Obszar – Europa Zachodnia (1-924)
- Podobszar – Pozaalpejska Europa Zachodnia (1-924.3)
- Prowincja – Niż Środkowoeuropejski (31)
- Podprowincja – Niziny Środkowopolskie (318)
- Makroregion – Nizina Południowo-wielkopolska (318.1-2)
- Mezoregion – Wysoczyzna Kaliska (318.12)
- Mezoregion – Równina Rychwalska (318.16)
- Mezoregion – Wysoczyzna Turecka (318.17)
- Mezoregion – Kotlina Grabowska (318.21)
- Mezoregion – Wysoczyzna Złoczewska (318.22).
Najnowsze aktualności
Wiosna bez płomieni - Wyniki konkursu!
Wiosna bez płomieni - Wyniki konkursu!
Zapraszamy wszystkich nagrodzonych po odbiór nagród i dyplomów od poniedziałku 14.06.2021 roku!
Konkurs plastyczny pod hasłem "Wiosna bez płomieni" adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Nadleśnictwa Kalisz i Powiatu Kaliskiego. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na szkodliwość wiosennego wypalania traw.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na szkodliwość wiosennego wypalania traw.1 czerwca 2021 r. w siedzibie Nadleśnictwa Kalisz odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wiosna bez płomieni".
Wyniki konkursu w poszczególnych kategoria wiekowych:
Nagrodzone prace
Film edukacyjny:
Nagroda dla Wiktora Jakóbczaka kl VIIa Szkoła Podstawowa w Iwanowicach.
Szkoła Ponadpodstawowa
- Julia Matuszczak III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu
- Julia Sulikowska III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu
Magdalena Tatarowicz I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu
- Julia Łuczak II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu
Wyróżnienie:
Sandra Jakubczak
Szymon Janas Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych
Szkoła Podstawowa klasy 7-8
- Julia Dziedzic Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku
- Julia Czajkowska Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku
- Oliwia Karolczak Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie
Wyróżnienie:
Amelia Janiszewska Szkoła Podstawowa nr. 17 w Kaliszu
Wiktoria Napadłek Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku
Adrianna Mendera Szkoła Podstawowa nr 17 w Kaliszu
Amelia Frakowska Szkoła Podstawowa im. Janusza Kosucińskiego w Opatówku
Katarzyna Łukacka Zespół Szkół w Szczytnikach
Szkoła Podstawowa klasy 4-6
- Alan Szczygieł Szkoła Podstawowa nr 17 w Kaliszu
- Marcelina Dąbrowska Szkoła Podstawowa w Opatówku
- Kacper Kaźmierczak Szkoła Podstawowa w Rajsku
Wyróżnienie:
Oliwia Żurawska Szkoła Podstawowa w Szczytnikach
Gabriela Okuniewska Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku
Jakub Pawlik Szkoła Podstawowa nr 14 w Kaliszu
Justyna Ciesielska Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Tłokini Wielkiej
Fabian Kaźmierczak Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie
Wirginia Hajdziony Szkoła Podstawowa nr 3 w Kaliszu
Maja Nycek Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku
Szkoła Podstawowa klasy 1-3
- Julia Backa Szkoła Podstawowa nr 9 w Kaliszu
- Krzysiu Dębicki Szkoła Podstawowa nr 16 w Kaliszu
Natalia Janaszczyk Szkoła Podstawowa nr 16 w Kaliszu
- Filip Całka Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Woli Droszewskiej
Alicja Polińska
Wyróżnanie: Mateusz Wiąz Szkoła Podstawowa w Ciepielewie
Piotr Muchlewicz
Igor Świerczyński Szkoła Podstawowa Opatówku
Tobiasz Kwiecień Szkoła Podstawowa w Ciepielewie
Mateusz Gała Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Korzeniu
Agata Liptow Szkoła Podstawowa nr 16 w Kaliszu