Regulamin ścieżki edukacyjnej w Nadleśnictwie Kalisz

Regulamin Korzystania ze ścieżki edukacyjnej w Nadleśnictwie Kalisz

1. Korzystanie ze ścieżki edukacyjnej w Nadleśnictwie Kalisz odbywa się na własną odpowiedzialność.

2. Podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych (burz i silnych wiatrów) odwiedzający powinni dla własnego bezpieczeństwa opuścić ścieżkę edukacyjną.

3. Nadleśnictwo Kalisz nie odpowiada za ukąszenia oraz inne nieprzewidziane zdarzenia wynikłe na skutek spotkania ze zwierzętami.

4. Wszelkie uwagi i nieprawidłowości oraz dostrzeżone uszkodzenia infrastruktury, mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo prosimy niezwłocznie zgłaszać do biura Nadleśnictwa Kalisz

tel. 62 766 44 40 lub e-mail: kalisz@poznan.lasy.gov.pl

5. Osobom korzystającym ze ścieżki edukacyjnej w Nadleśnictwie Kalisz zabrania się:

1) niszczenia drzew, krzewów, oraz innych roślin,

2) jazdy pojazdami mechanicznymi i konnymi,

3) zaśmiecania terenu,

4) wyrzucania odpadów domowych, komunalnych i innych do koszy służących na potrzeby ścieżki edukacyjnej,

5) rozpalania ognisk i korzystania z otwartego ognia na terenie ścieżki,

6) zakłócania spokoju, chwytania i płoszenia zwierząt,

7) puszczanie zwierząt domowych luzem.

6. W przypadku grup zorganizowanych osoba odpowiedzialna za grupę (organizator wycieczki) przebywa z uczestnikami cały czas, organizator zobowiązany jest do zapoznania uczestników z regulaminem, oraz ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników, w szczególności:

1) za zapoznanie uczestników z zagrożeniami (alergie, ukąszenia), rozpoznaniem czy nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach;

2) za zapewnienie, aby użytkownicy posiadali odpowiednią odzież, obuwie do korzystania ze ścieżki;

3) zapewnienia środków do udzielenia pierwszej pomocy;

4) odpowiada za pozostawienie porządku po zwiedzaniu.

7. Opiekunowie grup są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych.

8. Dzieci mogą przebywać na terenie ścieżki wyłącznie pod opieką rodziców bądź opiekunów, którzy ponoszą za nie pełną odpowiedzialność.

9. Za wszelkie uszkodzenia pełną odpowiedzialność materialna ponosi osoba, która wyrządziła szkodę lub jej prawni opiekunowie.

10. W trakcie pobytu na ścieżce, w momencie dużej wilgotności powietrza, opadów deszczu bądź śniegu, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ elementy konstrukcji drewnianej mogą być śliskie.

11. Należy pamiętać, że na ścieżce edukacyjnej mogą pojawiać się przeszkody powstałe w sposób naturalny, bez wiedzy administracji leśnej, jak np. złomy, wywroty, leżące gałęzie. Wszelkiego rodzaju zdarzenia, które zagrażają ruchowi, należy zgłosić w biurze Nadleśnictwa Kalisz pod nr tel. 62 766 44 40 lub e-mail: kalisz@poznan.lasy.gov.pl

12. Nadleśnictwo nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie wypadki i zdarzenia spowodowane nieprzestrzeganiem niniejszego regulaminu ścieżki, jak i ogólnych zasad BHP.

13. Nadleśnictwo Kalisz nie ponosi odpowiedzialności za szkody będące wynikiem zdarzenia o charakterze siły wyższej.

14. Każdy użytkownik ścieżki edukacyjnej w Nadleśnictwie Kalisz zobowiązany jest do przestrzegania niniejszego regulaminu.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

W lesie znajdziesz coś dla ciała i dla ducha!

W lesie znajdziesz coś dla ciała i dla ducha!

Ostatnie wydarzenie z cyklu Otwarty Las Winiarski za nami!

Miłośnicy natury, kosmetyków, ręcznie wykonywanych ozdób i przebywania na świeżym powietrze już poraz czwarty spotkali się w Leśnym Centrum Edukacji "Las Winiarski" by wspólnie, rodzinnie świętować niedzielne popołudnie.

Dzięki Wam, dostaliśmy olbrzymi zastrzyk energii !-zgodnie dodają leśnicy z Nadleśnictwa Kalisz

Uczestnicy warsztatów pod okiem leśniczki i edukatorki Beatay Kątnej wykonali doniczkę, karmnik, lub też zabawkę, wszystko to w duchu ZERO WASTE przy uzyciu odpadów katronów po sokach i mleku. W kolejnej części warsztatów czystnicy poznawali właściwości leśnych ziół tworząc peeling do ciała, sól do stóp i puder do kąpieli.

 

Podczas cyklu spotkań Otwarty Las Winiarski wspólnie uczyliśmy się żyć w zgodzie z naturą, tworzyć biżuterie i ozdoby z drewna, wykonywaliśmy zabawki i gotowaliśmy. Leśnicy z Nadleśnictwa Kalisz dodają, że maja nadzieję na kolejne spotkania podczas kolejnych wakacji!

Krótka relacja z poprzednich wydarzeń! Bezpłatne warsztaty kulinarne pn."Otwarty Las Winiarski – Dzikie Jadło” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśrod mieszkańców Kalisza i okolic. Nierzadko całe rodziny pod czujnym okiem profesjonalnego szefa kuchni przygotowały wyśmienite "dzikie" potrawy z produktów pochodzących z lasu. W menu były m.in. burgery z jelenia i dzika, curry z sarny, dzika sałata, ziemniaki z ogniska i leśna lemoniada z wrotyczy, krwawnika, żurawiny, borówki i mięty, którą przygotowali najmłodsi kucharze.

Podczas warsztatów niezabraklo rozmów o właściwościach odżywczych i walorach smakowych dziczyzny, jak również i innych naturalnych produktów pochodzących z lasu i od lokalnych producentów. Wszystko po to by zwrocić uwagę uczestników na to, że każdy z nas ma plyw na ograniczenie produkcji odpadów, emisję CO2, a każdy produkt powinniśmy kupować z myślą o długości tzw. łańcucha dostaw.  

Po smacznej degustacji uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach "Zero Waste", podczas których zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy, własnoręcznie przy użyciu jedynie nożyczek, farb i liści tworzyli ekologiczne, modne i poręczne torby z zużytych t-shirtów.

 

 

Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Centrum Informacyjnemu Lasów Państwowych.