Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

666 864827.

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Otwarty Las Winiarski - Leśne DIY

Otwarty Las Winiarski - Leśne DIY

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w Lesie Winiarskim, tym razem przygotowaliśmy dla Was niespodziankę z okazji Dnia Ojca! 
 
Zapraszamy całe rodziny, opiekunów, dziadków,  babcie, mamy, tatusiów, dzieci i nastolatków. Zapraszamy nie tylko majsterkowiczów i majsterkowiczki. Wszyscy jesteście mile widziani w Leśnym Centrum Edukacji Las Winiarski!
 
Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 27.06.21 r. przy Ulicy Gajowej 1/1 w KaliszuNa uczestników pikniku czekać będzie "dzikie jadło", degustacja dziczyzny i przetworów prosto z lasu oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w pracy z drewnem. Każdy uczestnik bedzie mógł wykonać drewniane kolczyki oraz spinki do mankietów, młodsi natomiast będą mogli zmierzyć się z wykonaniem drewnianej zabawki. 
Wstęp na wydarzenie nieodpłatny, należy jednak pamiętać o wcześniejszym zapisie.
 
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem beata.katna@poznan.lasy.gov.pl
 

Harmonogram godzinowy:

Grupa I

 

- 14:00 - Rozpoczęcie warsztatów. Przywitanie uczestników

- 14:15 - Spacer dendrologiczny 

- 15:00 - Warsztaty majsterkowicza z okazji Dnia Ojca, warsztat poprowadzi pasjonat drewna. Dorośli oraz dzieci pod opieką opiekunów będą mieli możliwość zaprojektowania i wykonania przedmiotów z drewna, zabawki z drewna oraz drobnych drewnianych przedmiotów użytkowych.

- 16:15 Eko Piknik pod hasłem: "Prawdziwa przygoda pachnie lasem, żywicą, dymem ogniska, drewnem i aromatem roślin, które nie wyrosną na twoim podwórku” – posiłek przygotowany na ognisku. „Dziki poczęstunek dla uczestników spotkania”

- 17:00 Gra terenowa "CSI Zagadki Nadleśnictwa Kalisz" -     dedykowana dla rodzin z dziećmi

 

Grupa II

 

- 15:00 - Rozpoczęcie warsztatów. Przywitanie uczestników

- 15:15 - Spacer dendrologiczny 

- 16:00 - Warsztaty majsterkowicza z okazji Dnia Ojca, warsztat poprowadzi pasjonat drewna. Dorośli oraz dzieci pod opieką opiekunów będą mieli możliwość zaprojektowania i wykonania przedmiotów z drewna, zabawki z drewna oraz drobnych drewnianych przedmiotów użytkowych.

- 17:15 Eko Piknik pod hasłem: "Prawdziwa przygoda pachnie lasem, żywicą, dymem ogniska, drewnem i aromatem roślin, które nie wyrosną na twoim podwórku” – posiłek przygotowany na ognisku. „Dziki poczęstunek dla uczestników spotkania”

- 18:00 Gra terenowa "CSI Zagadki Nadleśnictwa Kalisz" -     dedykowana dla rodzin z dziećmi

 

Grupa II

 

- 16:00 - Rozpoczęcie warsztatów. Przywitanie uczestników

- 16:15 - Spacer dendrologiczny 

- 17:00 - Warsztaty majsterkowicza z okazji Dnia Ojca, warsztat poprowadzi pasjonat drewna. Dorośli oraz dzieci pod opieką opiekunów będą mieli możliwość zaprojektowania i wykonania przedmiotów z drewna, zabawki z drewna oraz drobnych drewnianych przedmiotów użytkowych.

- 18:15 Eko Piknik pod hasłem: "Prawdziwa przygoda pachnie lasem, żywicą, dymem ogniska, drewnem i aromatem roślin, które nie wyrosną na twoim podwórku” – posiłek przygotowany na ognisku. „Dziki poczęstunek dla uczestników spotkania”

- 19:00 Gra terenowa "CSI Zagadki Nadleśnictwa Kalisz" -     dedykowana dla rodzin z dziećmi

 


Partnerem imprezy jest Sklep "Dobre z lasu"